Jolanta Kunikowska

Jolanta Kunikowska

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i specjalistą chorób wewnętrznych oraz medycyny nuklearnej. W ramach medycyny nuklearnej dr hab. n. med. J. Kunikowska zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.  

Dr Kunikowska od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych. Od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, a od 2014 roku była w zarządzie Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (EANM). W latach 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM, w latach 2010-2015 członkiem komitetu onkologicznego EANM, a obecnie 2019-2020 pełni funkcję prezydenta-elekta EANM. 

Jest autorką i współautorką ponad 100 publikacji oraz prelegentką na wieku krajowych i międzynarodowych konferencjach, gdzie wygłosiła ponad 100 wykładów na zaproszenie, planarnych oraz inauguracyjnych.